CIAŁO

salon look usługa ciało

ZABIEGI NA CELLULIT

Cellulitem nazywamy lipodystrofię tkanki tłuszczowej. Polega to na jej nieprawidłowym rozmieszczeniu, co w efekcie powoduje widoczną gołym okiem, pofałdowaną i nierówną powierzchnię skóry obszarów takich jak pośladki, uda, kolana, ramiona, a niekiedy nawet łydki. Defekt ten tworzy się w trakcie okresu dojrzewania dziewcząt i w zależności od naszej diety i aktywności fizycznej może on być bardziej bądź mniej widoczny.Przyczyny powstawania cellulitu są liczne (nieprawidłowe krążenie, zaburzona gospodarka hormonalna, nagromadzenie toksyn, złe utlenienie tkanek itd.) i powinny być likwidowane jednocześnie.

Do najbardziej znanych zabiegów antycellulitowych zalicza się:

 1. Drenaż limfatyczny– specjalistyczny masaż, który poprawia przepływ limfy i przyspiesza usuwanie z organizmu toksycznych produktów przemiany materii. Drenaż limfatyczny to nie tylko skuteczny sposób na cellulit, ale także dobra metoda na oczyszczanie organizmu. Poza tym drenaż limfatyczny wygładza skórę i zmniejsza opuchliznę nóg.
 2. Deromomasażer podciśnieniowy to urządzenie z głowicą do wykonywania bardzo popularnych zabiegów z użyciem podciśnienia. Łączy w sobie masaż mechaniczny z podciśnieniem, czyli zasysane fałdy skóry są jednocześnie rolowane poprzez ruchome kulki. Skutkuje to szeregiem reakcji, które powodują efekt odmładzający, ujędrniający, wyszczuplający i antycellulitowy.Zabieg ten można wykonać 2-3 razy w tygodniu, poświęcając przy tym najwięcej czasu partiom ciała z cellulitem.
 3. Lipo laser jest to innowacyjna technologia lasera diodowego do frakcyjnej redukcji tkanki tłuszczowej. Doskonałe rozwiązanie dla pacjentów chcących zredukować centymetry w obwodzie. Wykorzystywana do zabiegów: modelujących sylwetkę, redukujących tkankę tłuszczową czy redukujących cellulit.Można go wykonywać w okresie letnim. Trwa około 20 - 30 min, a efekty widoczne są od razu i narastają w trakcie kolejnych sesji. Zaleca się przeprowadzenie około 10 zabiegów (zależnie od grubości tkanki tłuszczowej); 2 razy w tygodniu 1 zabieg.
 4. Mezoterapia igłowa– polega na ostrzykiwaniu skóry specjalnym koktajlem z kofeiną i wyciągiem z karczocha- substancji poprawiających ukrwienie, przyspieszających spalanie tłuszczu oraz stymulujących metabolizm. Mezoterapia przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Po tym zabiegu na cellulit mogą powstawać małe siniaki, które znikają po kilku dniach.
 5. Mezoterapia bezigłowa– wykorzystuje impulsy elektryczne, które pomagają reaktywować procesy fizjologiczne w komórkach. Po przeprowadzeniu serii 10-12 zabiegów 2-3 razy w tygodniu poprawia się metabolizm skóry, co pozwala utrzymać efekt przez dłuższy czas. Cellulit się zmniejsza, a skóra staje się bardziej jędrna. Przy bezigłowej mezoterapii nie powstają siniaki.
 6. Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg mający na celu redukcję złogów tłuszczu i cellulitu w newralgicznych na obszarach podatnych na tego typu defekty tj. brzuch, uda, talia, biodra, ręce. Podczas liposukcji ultradźwiękowej komórki tłuszczowe zostają poddane zjawisku zwanym kawitacją, czyli powstałe pęcherzyki pod wpływem wysokiego ciśnienia rozrywają się w pobliżu komórek tłuszczowych, których zawartość jest uwalniana w formie emulsji i metabolizowana naturalnymi drogami. Dodatkowo światło Infrared powoduje poprawę trofiki tkanek, przekrwienie i odżywienie, co przyspiesza proces metabolizmu.Zabieg wykonuje się od 8 do 10 razy raz w tygodniu.
 7. Fale radiowe ogrzewa komórki tłuszczowe co prowadzi do zwiększenia ich metabolizmu i kurczenia. Rozbite tkanki zamienione w płynny tłuszcz (kwasy tłuszczowe) przemieszczają się do przestrzeni międzykomórkowej, gdzie są absorbowane przez układ limfatyczny i krwionośny i transportowane są do wątroby, tam trawione i wydalane przez nerki i układ trawienny. RF oprócz usuwania nadmiaru tłuszczu pomaga wygładzać pojawiający się cellulit (poprzez napinanie włókien kolagenu i elastyny) bez okaleczenia naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz potęguje produkcję nowego kolagenu przez fibroblasty. Zabiegi należy wykonywać w sesji 6-10 zabiegów co 7-10 dni. Zawsze jednak wymaga to jednak indywidualnej konsultacji.
 8. Masaż ultradźwiękowy - polega na wprowadzeniu za pomoc ultradźwięków przez skórę leku lub preparatu kosmetycznego, który jest dobrany do potrzeb klientki. Dzięki użyciu ultradźwięków składniki, które występują w używanym preparacie, penetrują głębiej w naszej skórze, transportując do niej witaminy. Ultradźwięki to również rodzaj zabiegu na cellulit, gdyż poprawia ukrwienie skóry. Zabieg wykonuje się dwa razy w tygodniu w serii 15 zabiegów. Po wykonaniu całej serii, należy zrobić 3 miesięczną przerwę.
 9. Jonoforeza - zastosowanie w terapii cellulitu pomaga substancją leczniczym wnikać w głąb skóry i usprawnić krążenie oraz wspomagać spalanie lipidów tkanki tłuszczowej.

Niewątpliwie kluczem do uzyskania pięknej sylwetki wolnej od cellulitu jest regularne stosowanie odpowiedniej diety i ćwiczeń fizycznych oraz zabiegów wspomagających eliminację tego defektu. Pamiętajmy o tym, że systematyka jest najważniejsza.

Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów w walce z cellulitem, należy:

 • łączyć techniki - spośród wielu dostępnych technik i zabiegów należy wybrać te, które są najbardziej dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb
 • używać odpowiednich kosmetyków - kosmetyki wyszczuplające i antycellulitowe muszą być odpowiednio dobrane do specyfiki naszego problemu oraz być stosowane w odpowiedni sposób (ich aplikacji zawsze musi towarzyszyć masaż)
 • dbać o równowagę w organizmie – wszelkim zabiegom powinna towarzyszyć odpowiednia dieta i aktywność fizyczna

Przy zachowaniu powyższych zaleceń wszystkie zabiegi kosmetyczne dają o wiele lepsze rezultaty.

LIPOLASER

OBSZAR ZABIEGOWYPLNPLN
Seria 16 zabiegów16001000

LIPOSUKCJA ULTRADŻWIĘKOWA

Innowacyjna nieinwazyjna metoda Lipoplastyki ciała

OBSZAR ZABIEGOWYPLN
Uda180
Brzuch180
Brzuch + uda280
Brzuch + pośladki280
Ramiona130
Pośladki140
Pośladki + uda280

FALE RADIOWE
OBSZAR ZABIEGOWYPLN
Brzuch230
Lift okolicy oczu80
Lift twarz + szyja170
Lift twarzy, szyi + dekoltu190
Pośladki180
Ramiona180
Uda230
Uda + pośladki 280
Uda + pośladki + brzuch330

DERMOMASAŻER

Rewelacyjny zabieg, który wspomaga terapie antycellulitowe oraz drenaż Limfatyczny

OBSZAR ZABIEGOWYPLN
Brzuch70
Brzuch + boczki120
Pośladki70
Twarz50
Uda70
Uda + pośladki120
Uda + pośladki + brzuch140